TOPlist

Moto GP živě – online, výsledky,

Tip: Všechny aktuální sportovní přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

 

 
 

 

 

 

 

INFORMACE O ZÁVODĚ :

Moto GP VC Velké Británie (25.8. 2019 závod)

Dvanáctým podnikem Mistrovství světa silničních motocyklů bylo Grand Prix Velké Británie na slavném okruhu v Silverstone.

Závod třídy Moto2 nabídl zajímavou podívanou. V úvodu vedl Álex Márquez, který ale spadl a na první místo se pak dostal Jorge Navarro. Toho však postupně dojeli Brad Binder, Augusto Fernández a nakonec se do boje o pódium přimíchal i Remy Gardner. Závěr pak nejlépe zvládl Augusto Fernández, jenž se v posledním kole dostal před Jorgeho Navarra a až do cíle už vedení udržel. V bitvě o třetí místo pak Brad Binder udolal houževnatého Gardnera. Vzhledem k Márquezovu pádu se také zdramatizovala situace v boji o titul mistra světa. Právě Fernández a Navarro stáhli své manko na lídra pořadí MS

 

 
 

Marc Márquez přišel v královské kubatúře Moto GP podruhé za sebou o vítězství v poslední zatáčce, potažmo na cílové rovince! Dnes ho dokázal porazit Alex Rins. Ten byl jediným jezdcem, který držel s Márquezem po celý závod krok, držel se lídra šampionátu jako klíště a po fantastickém výjezdu z poslední zatáčky zvítězil o 0,013 sekundy. Španělskou nadvládu pak potvrdil třetím místem Maverick Viñales. Karel Abraham body nezískal, dojel na šestnácté pozici.

 

 

 

 


V závodu Moto 3 nakonec vyhrál Marcos Ramírez. Ten se poměrně dlouho držel mimo elitní šestici, ale poté začal útočit a závěrečné kolo zvládl nejlépe. Většinu závodu na čele odtáhli Tony Arbolino s Lorenzem Dalla Portou, kteří se museli spokojit se druhým a třetím místem. Právě Dalla Porta povede pořadí šampionátu i po britské Grand Prix. Nepovedený víkend za sebou mají čeští jezdci. Jakub Kornfeil se sice dostal do boje o body, ale nakonec dojel těsně za nimi. Filip Salač skončil na 21. pozici.

ttt
Reklamní banner